هرسال 10درصد از بافت هاي فرسوده شهري بازسازي مي‌شود

 

با تصويب مجلس؛

هرسال 10درصد از بافت هاي فرسوده شهري بازسازي مي‌شود

تهران - نمايندگان مجلس شوراي اسلامي وزارت مسكن و شهرسازي و شهرداري ها را موظف كردند هر سال در طول اجراي برنامه پنجم 10 درصد از بافت هاي فرسوده شهري را احيا و بازسازي كنند.

به گزارش خبرنگار پارلماني ايرنا؛ نمايندگان در جلسه علني روز سه شنبه و در ادامه بررسي بخش مسكن لايحه برنامه پنجم توسعه ماده 153 را نيز تصويب نهايي كردند.

با تصويب نمايندگان مجلس وزارت مسكن و شهرسازي و شهرداري ها موظف شدند هر سال در طول اجراي برنامه پنجم 10 درصد از بافت هاي فرسوده شهري را احيا و بازسازي كنند.

براساس اين مصوبه تسهيلات و بودجه مورد نياز همه ساله با پيشنهاد وزارت مسكن و شهرسازي در بودجه عمومي پيش بيني و دراختيار اين وزارتخانه و شهرداري ها يا مجريان طرح هاي نوسازي با معرفي شهرداري قرار مي گيرد.

نمايندگان مجلس همچنين وزارت مسكن و شهرسازي را موظف كردند به منظور تحقق توسعه پايدار درمناطق شهري و روستايي، تعاملات اقتصادي، اجتماعي و كالبدي في‌مابين شهرهاي با جمعيت بيش از صدهزار نفر يا روستاهاي واقع در حريم آنها را از طريق تهيه و اجرا طرح هاي مجموعه شهري و جامع تفسيري شهري با رويكرد اولويت توسعه دروني شهرها، بهره‌گيري از ظرفيت هاي توسعه روستاهاي مستعد، صيانت از اراضي كشاورزي و باغ هاي واقع در داخل و حاشيه شهرها و روستاها ساماندهي كند.

نمايندگان مجلس همچنين دولت را موظف كردند حداقل 50 درصد از منابع؛ اعتبارات و تسهيلات اعطايي براي بخش مسكن (طرح هاي مسكن مهر؛ مسكن جوانان و نيازمندان امثالهم) را به اجرا اين طرح در محدوده بافت هاي فرسوده شهري اختصاص دهد.

كميسيون تلفيق در بررسي لايحه برنامه پنجم توسعه ماده 152 را حذف كرده است.

دولت در اين ماده تمامي مالكان و سازندگان را موظف كرده بود كه نسبت به رعايت اصول معماري ايراني ـ اسلامي (معماري بومي) در طراحي و ساخت نماي ساختمان هاي خود براساس ضوابط و مقرراتي كه تا پايان سال دوم برنامه به تصويب شوراي معماري ايراني - اسلامي مي رسد؛ اقدام كنند....../تحلیل:ایرناتاريخ : | | نویسنده : vareseen |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.