ارايه 60 هزار ميليارد ريال تسهيلات براي حمايت از صنايع كشور

 

در راستاي هدفمند كردن يارانه‌ها/

ارايه 60 هزار ميليارد ريال تسهيلات براي حمايت از صنايع كشور

تهران - رييس شوراي هماهنگي مديران عامل بانك‌هاي دولتي از ارايه 60 هزار ميليارد ريال تسهيلات براي حمايت از صنايع كشور در راستاي هدفمند كردن يارانه‌ها خبر داد.

'محمودرضا خاوري'روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ايرنا، با اشاره به امضا تفاهم‌نامه‌اي ميان وزارت صنايع و معادن و بانك ملي، افزود: بخشي از وجوه مربوط به اين طرح به صورت كمك بلاعوض و از محل وجوه اداره شده وزارت صنايع و معادن براي جبران هزينه انرژي واحد هاي توليدي پرداخت مي‌شود.

وي ادامه داد: بخش ديگري نيز به منظور يارانه سود تسهيلات ارزان قيمت در اختيار صنايع قرار مي‌گيرد.

مديرعامل بانك ملي با بيان آنكه بخش ديگري از منابع نيز به صورت تسهيلات عادي با نرخ‌ هاي معمولي در اختيار بخش صنعت قرار مي‌گيرد، تصريح كرد: به اين ترتيب وظايفي كه در راستاي هدفمند كردن يارانه‌ها به عنوان حمايت از صنعت در نظر گرفته مي‌شود به ساير بخش‌ها نيز قابل تسري است.

خاوري جبران هزينه انرژي، بازسازي و تكميل فرآيند توليد واحدهاي صنعتي؛ احداث مولد برق با مقياس كوچك و پربازده، حمايت از توليد محصولات بهينه به منظور افزايش كيفيت محصولات و رقابتي كردن آنها، احداث واحدهاي توليدي جديد، توليد نان‌هاي صنعتي و مصالح نوين ساختماني را از موارد حمايت دولت و بانك عنوان كرد.

وي ادامه داد: افرادي كه خواستار بهره‌گيري از اين تسهيلات باشند بايد به ستاد تحول وزارت صنايع و معادن مراجعه و يا در سايت www.stsm.ir ثبت نام كنند تا به درخواست آنها رسيدگي شود.

خاوري با تقسيم بندي درخواست‌ها به تقاضاهاي كوچك و بزرگ، گفت: صنايع كوچك حداكثر تا 1500 ميليون ريال نياز مالي خود را تنها پس از ارايه درخواست و اظهار نظر وزارت صنايع و معادن دريافت مي‌كنند.

رييس شوراي هماهنگي مديران عامل بانك‌هاي دولتي، اظهار داشت: صنايع بزرگ نيز بيش از رقم مذكور(1500 ميليون ريال)تسهيلات دريافت مي‌كنند كه تقاضاي آنها بايد توسط بانك ملي مورد بررسي قرار گرفته و در صورت توجيه‌پذيري تسهيلات به آنها ارايه خواهد شد.

وي در خصوص وضعيت مراجعه براي دريافت يارانه نقدي گفت: هدفمندسازي يارانه‌ها در كمال آرامش و با همكاري مردم در حال انجام است.

خاوري با بيان آنكه حساب‌ها از ساعات اوليه روز گذشته فعال شده است؛ گفت: افرادي كه براي دريافت يارانه به بانك‌ها مراجعه كرده‌اند توانسته‌اند مبالغ مورد نظر را دريافت كنند.

مديرعامل بانك ملي در پايان گفت: از آنجا كه مردم نقش مهم هدفمند كردن يارانه‌ها را در اقتصاد درك كرده‌اند مشكلي در اين خصوص پيش نيامده است...../تحلیل:ایرناتاريخ : | | نویسنده : vareseen |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.