با تداوم وضعیت بحران اقتصادی در اسپانیا مساله هزینه دفن مردگان خانوادگان کم درآمد تبدیل به بحرانی در این کشور شده است و اخیرا با کشف بیش از 250 جسد در دانشکده پزشکی دانشگاه مادرید ، این مساله به کانون توجه رسانه ها و افکار عمومی تبدیل شده است.

به گزارش عصر ایران به نقل از سی ان ان ، روز گذشته تلویزیون اسپانیا در یک گزارش تکان دهنده بیش از 250 جسد متلاشی شده و دفن نشده در دانشکده پزشکی دانشگاه " کامپلوتنسه " مادرید را نشان داد که در ملحفه های سفید پیچیده شده اند و هنوز دفن نشده اند.

بر اساس گزارش تلویزیون اسپانیا ، این اجساد متعلق به خانواده های کم درآمد اسپانیایی هستند که به دلیل خرج بالای کفن و دفن، مرده های خود را برای استفاده در کلاس های " تشریح جسد "به دانشکده طب دانشگاه مادرید داده اند و یا در بازار سیاه فروش مرده ها فروخته اند و در نهایت این اجساد فروخته شده از دانشکده پزشکی دانشگاه مادرید سر در آورده است.

بر اساس این گزارش هزینه مرسوم کفن و دفن در اسپانیا بیش از 5 هزار یورو است و با توجه به بحران اقتصادی این کشور ، پرداخت این هزینه خارج از توان بخش قابل توجهی از جمعیت اسپانیا است که هم اکنون و در پی بحران اقتصادی قریب به 40 درصد جمعیت فعال این کشور بیکارند.

همچنین بر اساس این گزارش ، بازار سیاه خرید و فروش جسد در اسپانیا داغ شده است و برخی خانواده های کم درآمد مرده های خود را برای استفاده در کلینیک های خصوصی پزشکان به آنها می فروشند.

قیمت تقریبی 4 تا 6 جسد در اسپانیا رقمی حدود 3 هزار یورو است و برخی دانشجویان پزشکی متقاضی جسد ، برای کارآموزی اقدام به خرید این اجسادمی کنند.

با انتشار گزارش دست داشتن دانشکده پزشکی دانشگاه مادرید در بازار سیاه خرید و فروش اجساد و نیز کشف بیش از 250 جسد در این دانشکده" خوزه رامون مریدا" رییس دانشکده پزشکی دانشگاه مادرید از سمت خود استعفا کرد.

تصویر زیر از محل کشف 250 جسد در دانشکده پزشکی دانشگاه مادرید است.

بحران اجساد دفن نشده در اسپانیا (+عکس)تاريخ : | | نویسنده : vareseen |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.