رییس مرکز طرح های کلان ملی فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: نخستین هواپیمای دوزیست که قابلیت نشست و برخاست در آب و خشکی را داراست در کشور ساخته شده و در مرحله ازمایش نهایی است.

به گزارش ایرنا، غلامحسین رحیمی چهارشنبه شب در نشست با مسوولان استان بوشهر افزود: هم اکنون 40 طرح کلان درحوزه معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری درکشور دردست اجراست.

وی اضافه کرد: تعدادی از این طرح های کلان شامل دهها زیر طرح است از جمله طرح کسب دانش فنی و تولید داروها و مواد اولیه وارداتی که شامل بیش از 50 قرارداد است و برخی از آنها وارد بازار شده است.

رحیمی ادامه داد: طرح کلان تولید رادیو داروها هرچند تحت عنوان یک طرح است ولی از 15 زیرطرح تشکیل شده است.

رییس مرکز طرح های کلان ملی فناوری و نوآوری معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری بیان کرد: طرح مراکز هوانوردی نیز در فاز اول شامل 15 مرکز هوانوردی است و در طرح کلان طراحی، تجهیز و راه اندازی شبکه ملی فرهنگ جمهوری اسلامی ایران نیز حدود 500 مرکز پیش بینی شده است.

رحیمی با اشاره به این که کشور ظرفیت های مهمی در محصولات دانش بنیان دارد،اظهارکرد: طرح تولید میگوی عاری از بیماری با همکاری موسسه تحقیقات شیلات، استانداری بوشهر و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرا شده است و اکنون در آستانه بهره برداری است.

وی با بیان این که مرکز طرح تولید میگوی عاری از بیماری تنها دربوشهر قرار دارد، گفت: طرح های مهم و دانش بنیان متناسب با ظرفیت های هر منطقه اجرایی می شود که اکنون این طرح در استان بوشهر اجرایی شده است.

رحیمی از فعالیت صندوق حمایت از شرکت های دانش بنیان خبرداد و گفت: تا سه سال آینده سرمایه این صندوق به سه هزار میلیارد تومان می رسد که نقشی مهم در ارایه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان و حمایت از نخبگان و شرکت ها دارد.

رحیمی افزود: هدف اصلی از تشکیل این معاونت این است که برای ظرفیت های علمی و مهارت های تجربی حاصل شده در کشور ظرفیت سازی شود تا با تعریف طرح های هدفمند به توسعه فناوری در کشور کمک شود.

استاندار بوشهرگفت: نخستین مرکزتحقیقات تولید میگوی عاری از بیماری کشور در هفته دولت در استان بوشهر به بهره برداری می رسد.

مصطفی سالاری افزود: هدف از راه اندازی این مرکز تحقیقاتی دستیابی به دانش فنی تولید میگوی عاری از بیماری SPT است.

وی اظهار کرد: اکنون استان بوشهردارای زیرساخت های پرورش آبزیان است و درهمین ارتباط ظرفیتی مهم نیز در بخش تولید میگوی پرورشی دارد.

سالاری بیان کرد: اجرای اصلاح نژاد میگو با تفاهم نامه سه جانبه بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، موسسه تحقیقات آبزیان و استانداری بوشهر اجرایی می شود.

تاريخ : | | نویسنده : vareseen |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.