واردات گوشی همراه, تلفن همراه, گوشی تلفن همراه

در سال چند میلیارد دلار برای واردات گوشی همراه خرج می شود؟ / بررسی آمار واردات تلفن همراه

بر اساس یک محاسبه ساده می توان نتیجه گرفت در سال 1 میلیارد و 700 میلیون دلار ارز جهت تامین سالیانه تلفن همراه از کشور خارج می شود.

اگر تا اواخر همین دهه 70 تلفن همراه یک کالای ویژه به حساب می آمد که تعداد قابل توجهی از آن بی بهره بودند این روزها دیگر گوشی تلفن همراه تقریبا در دست تمامی شهروندان مشاهده می شود. از سوی دیگر امکانات پیشرفته ای که روی گوشی تلفن همراه نصب می شود از این کالا ابزاری ساخته است که بخش مهمی از اطلاعات هر شهروندی در آن قرار می گیرد و دیگر صرفا از یک گوشی تلفن همراه برای برقراری ارتباط تلفنی خارج شده است. اما سوالی که شاید در این میان وجود داشته باشد این است که سالانه چه میزان ارز برای خرید گوشی تلفن همراه صرف می شود. بی تردیدیکی از کالا هایی که در قبال آن ارز قابل توجهی از کشور خارج می شود به « تلفن همراه » ارتباط پیدا می کند.

بر اساس گفته های  وحید صدوقی ، مدیر عامل همراه اول در چهاردهمین روز سال گذشته این شرکت 43 میلیون و پانصد هزار سیم کارت دائمی و اعتباری واگذار کرده است: «  همراه اول 43 میلیون و پانصد هزار سیم کارت دائمی و اعتباری واگذار کرده که همزمان با تحویل سال نو 32 میلیون سیم کارت در شبکه فعال است. »

از سوی دیگر در روزهای پایانی سال گذشته و بر اساس اعلام سیفیسودابنگوا، مدیر اجرایی شرکت MTN تعداد مشترکان شرکت در ایران با 4 میلیون افزایش به 34 میلیون 600 هزار نفر رسید.  

اگر فرض را بر این بگیریم که عمر متوسط یک تلفن همراه با تغییرات پی در پی فناوری حداکثر سه سال در نظر گرفته شود، کل مشترکان فعال شبکه تلفن همراه را جهت اطمینان گرد کنیم و در مجموع 60 میلیون نفر در نظر بگیریم و قیمت خرید عمده فروشی یک دستگاه تلفن همراه را 85 دلار در نظر بگیریم ایران سالیانه حداقل به تعداد 20 میلیون دستگاه تلفن همراه نیاز دارد.

حال اگر 20 میلیون دستگاه تلفن همراه را در قیمت فرضی هر عدد ( 85 دلار ) ضرب کنیم شاهد خواهیم بود که در سال 1 میلیارد و 700 میلیون دلار ارز جهت تامین سالیانه تلفن همراه از کشور خارج می شود.

البته این حداقل فرضیات است و تلفن های همراه هوشمند جدید به مراتب ارزش بیشتری از این فرضیات دارند..../خبر آنلاینتاريخ : | | نویسنده : vareseen |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.