اصولگرایان

 

در حالی که سران جناح راست به سیدحسن خمینی به خاطر همراهی با هاشمی رفسنجانی ایراد می گیرند، جمعی از اصولگرایان خواستار رفع کدورت بین رئیس مجلس خبرگان و محمود احمدی نژاد شدند.

بیش از هفت ماه از غیبت هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس مجلس خبرگان در نماز جمعه می گذرد و شمار جلسات مجمع که با عدم حضور احمدی نژاد برگزار شده است نیز از یک سال فراتر رفته و این امر اختلاف نظر و تقابل دیدگاه این دو جریان فکری را بیش از پیش آشکار می سازد. اگرچه در ظاهر این غیبت ها اشتراکی با هم ندارند اما عملاً عدم حضور هاشمی در نماز جمعه و غیبت های مستمر احمدی نژاد در جلسات مجمع در به رخ کشیدن اختلافات درونی مقامات نظام باعث ارتباط منطقی این غیبت ها شده است. آنچنان که برخی از اصولگرایان میانه رو چون سیدرضا اکرمی عضو جامعه روحانیت مبارز را بر آن داشت برای حصول وحدت در کشور پیشنهاد همزمان هاشمی در نماز جمعه و حضور احمدی نژاد در جلسات مجمع را مطرح کند. به دنبال پیشنهاد مذکور از سوی اکرمی بود که موجی از موضع گیری ها در حمایت و نفی سازندگی این پیشنهاد از سوی صاحب نظران سیاسی مطرح شد، چنان که هنوز واکنش ها در این باره ادامه دارد و به نظر می رسد قریب به اتفاق اصولگرایان به رفع کدورت میان هاشمی و احمدی نژاد هم عقیده اند و آن را اهرم حصول زودتر وحدت سیاسی در کشور می دانند.

● استقبال از بازگشت هاشمی

در همین راستا است که حسین ابراهیمی از اصولگرایان مجلس حضور هاشمی در نماز جمعه تهران را برای ایجاد وفاق در جامعه مفید دانست و گفت؛ ما از بازگشت هاشمی به نماز جمعه استقبال می کنیم. ابراهیمی در گفت وگو با ایسنا با رد این مطلب که افرادی از حضور هاشمی در نماز جمعه ممانعت می کنند، ادامه داد؛ شرکت نکردن در نماز جمعه به تشخیص هاشمی است لذا در هر صورت بهتر است خودشان شرایط را بسنجند. این عضو کمیسیون امنیت ملی با تاکید بر اینکه باید دلایل اختلاف را پیدا کنیم، گفت؛ از نظر من عامل این اختلاف ها جدایی برخی افراد از جامعه است لذا بهتر است آنها به جامعه بپیوندند. البته ابراهیمی عدم حضور احمدی نژاد در جلسات مجمع را فاقد هرگونه مشکلی دانست و تصریح کرد؛ بهتر است هر کدام از ما در چارچوب قانونی که وجود دارد به وظایف خود عمل کنیم.

● توصیه حامیان احمدی نژاد به هاشمی

جمعی از اصولگرایان همچون ابراهیمی در حالی از حضور هاشمی در نماز جمعه استقبال می کنند و خواستار بازگشت وحدت به جامعه هستند که حامیان احمدی نژاد ضمن تاکید بر حضور احمدی نژاد در جلسات مجمع تشخیص مصلحت برخلاف دیگر اصولگرایان از غیبت هاشمی در نماز جمعه استقبال می کنند.

در همین راستا روح الله حسینیان دبیر فراکسیون انقلاب- حامیان احمدی نژاد در مجلس- در واکنش به پیشنهاد رضا اکرمی گفت؛ «من به آقای هاشمی توصیه می کنم به نماز جمعه نرود، چراکه حزب الله بسیار روی ایشان حساس شده و لذا ممکن است رفتن به نماز جمعه باعث درگیری و توهین به ایشان شود. بنابراین آقای هاشمی باید خودشان شخصیت شان را حفظ کنند.» نماینده تهران اظهار کرد؛ «تا آقای هاشمی تجدیدنظری در رفتار خود و روابط خانوادگی خود نکند بنده از ایشان تقاضا می کنم در نماز جمعه شرکت نکند.» رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی مجلس، در عین حال به احمدی نژاد توصیه کرد در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت کند تا در این مجمع از دولت و مواضع آن دفاع کرده و حرف خود را بزند چراکه به اعتقاد وی هم اکنون در مجمع تشخیص مصلحت نظام کسی نیست که مستقیم از دولت دفاع کند و این مساله ممکن است حق و حقوق دولت را تضییع کند.تاريخ : | | نویسنده : vareseen |
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
جدیدترین تجهیزات تالار
دوربین مداربسته
لیپوماتیک
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
نقش دینگ در صنعت حمل و نقل
عوارض روغن خراطین
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تحلیل آماری
نمایندگی برندها در ایران
فروشگاه اسباب بازی بازیجو

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.